Rosjanie powtarzają scenariusz Czarnobyla! Wykryto SKAŻENIE nuklearne po wybuchach na Syberii

To już zdecydowanie nie są żarty, a poważne zagrożenie dla świata! Jak twierdzą eksperci, wybuchy na poligonie rosyjskiej marynarki mogły być związane z testowaniem nowej broni jądrowej. Przedstawiciele Greenpeace twierdzą, że promieniowanie w regionie wybuchu wzrosło, aż 20-krotnie.

Według Jeffreya Lewisa, eksperta Instytutu Studiów Międzynarodowych Middlebury w USA, na podstawie zdjęć satelitarnych oraz innych danych można stwierdzić, że niekontrolowane wybuchy przez które zginęło 5 osób, były wypadkiem w trakcie testów pocisków z napędem jądrowym.Według nieoficjalnych informacji podawanych przez przedstawicieli Greenpeace, w okolicach Siewierodwińska mieszkańcy gromadzą jod, który stosowany jest w celu zmniejszenia skutków napromieniowania. Te bowiem miało wzrosnąć, aż 20-krotnie.

Rosyjskie media aktualnie milczą na ten temat. Wcześniej w komunikatach państwowej agencji energii atomowej Rosatom mogliśmy przeczytać, że był to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jednocześnie Rosja zdecydowała się zamknąć na miesiąc część Morza Białego, a władze portu w Archangielsku poinformowały również o zamknięciu Zatoki Dwińskiej.

Przypomina nam to łańcuch wydarzeń z czasów (katastrofy w) Czarnobylu, który rodzi pytanie, czy Kreml stawia na pierwszym miejscu dobro rosyjskiego społeczeństwa czy utrzymywanie władzy – stwierdził przedstawiciel administracji prezydenta USA Donalda Trumpa.

Źródło: Dailymirror.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *