Szokujące! Papież Franciszek zaatakował Jana Pawła II. Będzie chciał pozbawić go świętości?

Niespodziewany atak papieża Franciszka nie był przypadkową wypowiedzią, a kolejnym etapem „dewojtylizacja” kościoła, która może zakończyć się nawet cofnięciem świętości Jana Pawła II – taką szokującą teorię przedstawił dziennikarz katolicki Tomasz Terlikowski.

W dokumentach obecnego biskupa Rzymu o wiele częstsze są cytaty z Jana XXIII i Pawła VI, niż z Jana Pawła II. Franciszek świadomie pomija kluczowe elementy nauczania polskiego papieża na temat relatywizmu, małżeństwa i rodziny – pisze publicysta, zauważając, iż decyzje podejmowane przez zwierzchnika kościoła układają się w konkretny plan.Terlikowski twierdzi, że atak skierowany w Jana Pawła II rozpoczął się już kilka tygodni temu w trakcie dwóch synodów dotyczących małżeństwa i rodziny. Zdaniem dziennikarza już wtedy biskupi dostali zgodę na krytykę nauk Karola Wojtyły.

Zaczęło się od tego, że przed dwoma synodami na temat małżeństwa i rodziny kluczowi współpracownicy papieża Franciszka wyrażali opinię, że nauczanie papieża Polaka na temat małżeństwa i rodziny (choć wyrasta ono z całej Tradycji Kościoła) przestało być aktualne – zauważa publicysta.

Dziennikarz w swoim tekście podkreśla również, że obecnie Watykańskie media są prowadzone przez człowieka, który otwarcie oskarża Jana Pawła II o krycie pedofilów.

Kilka miesięcy temu dwóch watykanistów Andrea Tornielli i i Gianni Valente opublikowało książkę „Dzień sądu”. W książce tej sformułowany jest zarzut, że najwięksi przestępcy seksualni w Kościele byli tolerowani, a czasem wynoszeni do najwyższych godności – poza obowiązującą procedurą – właśnie przez św. Jana Pawła II – pisze Terlikowski i dodaje.

„Krótko po publikacji „Dnia sądu” współautor książki Andrea Tornielli został mianowany na stanowisko dyrektora programowego wszystkich mediów watykańskich. W największym skrócie oznacza to, że papież uczynił go autorem strategii informacyjnej papiestwa”.

Czy zatem możliwa jest dekanonizacja świętego Jana Pawła II? Zdaniem Tomasza Terlikowskiego – tak.

Teoretycznie tak, ale w praktyce byłoby to niezmiernie trudne. Tak się bowiem składa, że decyzje papieskie o kanonizacji podejmowane są nieomylnie, a zatem żeby je unieważnić trzeba by udowodnić, że Franciszek, a wcześniej Benedykt XVI zostali świadomie wprowadzeni w błąd przez prowadzących proces beatyfikacyjny, a później kanonizacyjny kapłanów – czytamy.

Źródło: Tygodnik.TVP.pl 

1 thought on “Szokujące! Papież Franciszek zaatakował Jana Pawła II. Będzie chciał pozbawić go świętości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *