Za „nasze” można wszystko! Neumann na celowniku CBA. Z publicznych pieniędzy płacił za pizzę, alkohol i kosmetyki

Sławomir Neumann fot. Wikimedia Commons

Sławomir Neumann fot. Wikimedia Commons

Posłowie po prostu nie mają wstydu! Kolejna afera już niedługo opanuje polityczne informacje? Centralne Biuro Antykorupcyjne wytacza ciężkie działa przeciwko Sławomirowi Neumannowi z PO – czytamy w najnowszym „Super Expressie”. W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do którego dotarł SE, agenci wyliczają, że polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego na biżuterię, restauracje, alkohol.

W piśmie agenci zarzucają jednemu z najważniejszych polityków PO poświadczenie nieprawdy i fałszywe zeznania” – napisano w gazecie.Chodzi o kontrolę oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna z lat 2013-2018.

Agenci uważają za podejrzane m.in. zakup samochodu małżonki Neumanna, ukrywanie dochodów, zaciąganie kredytów, spłaty zobowiązań czy wydatki z konta biura poselskiego – czytamy.

Z artykuły wynika, że Neumann miał wydawać pieniądze zasilające konto biura poselskiego m.in. na biżuterię, kosmetyki czy alkohol.

Redaktorzy postarali się również o komentarz do sprawy samego  Sławomira Neumanna, który zapewnia, że „nigdy nie było możliwości rozliczenia takich wydatków”. „Jeśli ktoś zapłaci kartą za coś, co nie jest w biurze poselskim do rozliczenia, musi to oddać. Moje rozliczenie za lata 2011-2015 zostało przyjęte bez żadnych uwag, kolejne też będzie, gwarantuję to” – twierdzi”.

Źródło: Super Express

2 thoughts on “Za „nasze” można wszystko! Neumann na celowniku CBA. Z publicznych pieniędzy płacił za pizzę, alkohol i kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *