Cejrowski ostro o żydowskich roszczeniach: „Ogłosimy bankructwo! [VIDEO]

Wojciech Cejrowski fot. screen youtube.com/wojciechcejrowski

Wojciech Cejrowski fot. screen youtube.com/wojciechcejrowski

To jest kardynalna sprawa, którą Duda powinien się zajmować, bo jeżeli dojdzie do tego, że Polska będzie musiała oddawać majątki bezspadkowe – mówił Wojciech Cejrowski w najnowszym odcinku „Radiowego Przeglądu Prasy”.

W rozmowie z Andrzejem Rudnikiem, Wojciech Cejrowski podjał temat żydowskich roszczeń wobec Polski. Zdaniem podróżnika, to obecnie jeden z najważniejszych tematów w relacjach Polska – USA i musi się on pojawić w rozmowach Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą.To jest kardynalna sprawa, którą Duda powinien się zajmować, bo jeżeli dojdzie do tego, że Polska będzie musiała oddawać majątki bezspadkowe, utracone, które Niemcy rozwalili podczas II wojny światowej, to nas nigdy na to nie będzie stać i możemy ogłosić bankructwo – podkreślił.

Zdaniem popularnego komentatora sceny politycznej, Polska powinna zająć jasne stanowisko w tej sprawie, powołując sie na prawo amerykańskie.

Duda powinien powiedzieć w tej sprawie coś innego: Panie Trump zastosujemy przepisy dokładnie takie same jak są w Ameryce i identyczne jak są w Izraelu. Kiedy w Izrael albo Ameryce umiera ktoś i nie ma potomków, to jego majątek przepada na rzecz państwa – tłumaczył Cejrowski.

Gdyby Polak umarł bezpotomnie w Ameryce, to jego majątek nie przechodzi na dom Polonii amerykańskiej, tylko na skarb państwa – dodał.

Źródło: Youtube.com/WojciechCejrowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *