To już pewne! Białoruś do 2022 roku zniknie z mapy Europy. Aneksja już trwa

Aleksandr Łukaszenka fot. screen youtube.com/belarus1

Aleksandr Łukaszenka fot. screen youtube.com/belarus1

To już koniec plotek na temat aneksji Białorusi przez Federację Rosyjską. 6 września Dmitrij Miedwiediew i premier Białorusi Siergiej Rumas podpisali w Moskwie program pełnej integracji obu krajów. Oficjalnie uruchomiono tym samym tworzenie tzw. ZBiR czyli Związku Białorusi i Rosji.

Oczywiście, jak to w przypadku ważnych rosyjskich umów, wiemy bardzo niewiele, a większość kwestii to jedynie przypuszczenia ekspertów. Ich zdaniem, główny trzon integracji stanowić będzie ścisła współpraca polityczna. Chodzi o cały system wraz z urzędnikami i politykami.Podpisana umowa oznacza między innymi utworzenie wspólnego parlamentu związkowego, który funkcjonować będzie na pełnoprawnych zasadach. Do tego dojdą również takie instytucje jak rząd oraz bank centralny. W niedługim czasie wyłoniony zostanie także prezydent.

Zdaniem politologów w najbliższym czasie ustalone zostaną tzw. mapy drogowe czyli prawa normy dotyczące sektorów takich tak transport oraz finanse. Chodzi tu m.in. o elementy ustawodawstwa celnego, polityki podatkowej czy też różnego rodzaju regulacji bankowych.

Najprawdopodobniej umowę pełnej integracji poznamy 8 grudnia. Wówczas to, po podpisach złożonych przez Aleksandra Łukaszenkę i Władimira Putina będziemy mogli powiedzieć oficjalnie o zakończeniu istnienia Białorusi na mapach Europy.

Źródło: Tut.by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *