III wojna światowa nadchodzi? Trump zapowiada atak na Iran! „Jesteśmy zwarci i gotowi”

Donald Trump. Foto: wikicommons

Wojna Światowa coraz bliżej? Donalda Trumpa na swoim koncie na Twitterze ostro przeraża.  Po ataku na rafinerie w Arabii Saudyjskiej, prezydent USA zadeklarował, że amerykańskie wojsko jest w stanie przeprowadzić akcję odwetową na Iran. „Jesteśmy zwarci i gotowi”.

Na Bliskim Wschodzie sytuacja robi się coraz bardziej napięta ! Chodzi o poważny konflikt na linii Iraku i Arabia Saudyjska. Jak podaje agencja Reuters, to właśnie irańskie wojsko odpowiada za ataki na instalacje ropy naftowej w Bukajk i Churajs.Amerykańskie agencję bezpieczeństwa są tego samego zdania, są pewne, że to własnie Iran ponosi odpowiedzialność za atak. Teraz głos w tej sprawie w mediach społecznych, zabrał prezydent Donald Trump i swoim wpisem zaniepokoił wszystkich.

„Jest powód sądzić, że znamy winowajcę, na podstawie ustaleń jesteśmy zwarci i gotowi, ale czekamy aż Królestwo powie nam, kto ich zdaniem stał za atakiem i w jakiej formie będziemy działać” – napisał Trump.

Saudi Arabia oil supply was attacked. There is reason to believe that we know the culprit, are locked and loaded depending on verification, but are waiting to hear from the Kingdom as to who they believe was the cause of this attack, and under what terms we would proceed!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 15 września 2019

Źródło: Twitter/ Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *