Przerażające dane! Horrendalny wzrost cen żywności. Od stycznia będzie jeszcze gorzej

Bazar fot. Pixabay.com

Bazar fot. Pixabay.com

Drożyzna! – to najczęstsze określenie powtarzane ostatnio w sklepach i bazarach na terenie całego kraju. Ceny w kosmiczny sposób szybują w górę, a eksperci są pewni, od stycznia 2020 będzie jeszcze gorzej. 

Oficjalne dane podawane przez Główny Urząd Statystyczny przerażają. Informacje o wzrostach cen w sierpniu bieżącego roku nie są jednak żadnym zaskoczeniem dla ekspertów. Od dawna sugerowali oni, że obietnice składane przez PiS i wszystkie programy socjalne odbiją się na kieszeniach Polaków.#Inflacja nie odpuszcza. Właśnie poznaliśmy pełne dane za sierpień.

Warzywa +34,8%
Wywóz śmieci +27,1%
Cukier +24,9%
Wieprzowina +12,8%

LPG -12,9%
Masło -9,6%
Energia elektryczna -5,8% – napisał na twitterowym koncie Michał Zuławiński, redaktor portalu Bankier.pl, dołączając szczegółowy wykres pokazujący wzrosty cen w ostatnich miesiącach.

Jak już wiele razy pisałem, najważniejszy punt programu PiS, zawierający w sobie wszystkie inne, to program „Drożyzna Plus” – skomentował dane Jacek Wilk, polityk Konfederacji.

Inflacja to podatek, który można nakładać bez ustawy i rządzącym bardzo się spodobał – VAT rośnie. Acha, przypominam: od przyszłego roku prąd 30-50% w górę – dodał.

Źródło: Twitter.com/M_Zulawinski / JacekWilkPL / 4Mens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *