Mężczyzna fot. PxHere.com

W Polsce szaleje epidemia KIŁY! Szokujące dane lekarzy. Od 50 lat nie było tak wielu zachorowań

Z danych, którymi dysponujemy, wynika, że takiej liczby chorych nie było w kraju od 50 lat. Kiłę dziś widzimy na policzkach czy w okolicach jamy ustnej. Ta zmiana typowych obszarów, jakimi dotąd były narządy płciowe, to efekt nowych zachowań seksualnych, z jakimi mamy obecnie do czynienia – mówi dr Grażyna Cholewińska, ordynator oddziału HIV w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Jak podkreślają lekarze, obecnie w Polsce można mówić wprost o epidemii chorób zakaźnych. Od blisko 50 lat nie zarejestrowano, aż tak wielu chory.Jaka jest tego przyczyna? Eksperci mówią chociażby o słabym dostępie do opieki zdrowotnej, niezabezpieczaniu się podczas seksu, braku edukacji seksualnej oraz… stygmatyzacji chorób przenoszonych drogą płciową.

Co ciekawe, bardzo wiele zachorowań dotyczy osób z grupy … seniorów. Tutaj najczęściej dochodzi do błędów lekarzy, którzy z góry zakładają, że objawy nie są powiązane z chorobami wenerycznymi.

Chyba lekarzom wydaje się, że w tym wieku mało prawdopodobne jest, by pacjent cierpiał z powodu chorób przenoszonych tą drogą. To błąd. W mojej placówce mamy pacjenta z AIDS, który obecnie ma 83 lata – tłumaczy dr Cholewińska.

Żyjemy dłużej i dłużej uprawiamy seks. Choroby weneryczne są nieraz niechcianą pamiątką z pobytu w… sanatorium!

Źródło: RynekZdrowia.pl / 4Mens.pl

1 Comment

  1. To pewnie przez publiczne orgie na woodstocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *