Cmentarze zamknięte na 1 listopada? Jarosław Gowin mówi wprost jak będzie!

Cmentarze zamknięte na 1 listopada? Jarosław Gowin mówi wprost jak będzie!

Niestety koronwirus szalej w Polsce. Padają kolejne rekordy nowych zakażeń. Dlatego od dziś rząd wprowadza szereg restrykcji, m. in. na terenie całego kraju trzeba będzie nosić maseczki ochronne także poza zamkniętymi pomieszczeniami.

Pytanie nasuwa się same, czy należy się spodziewać, że we Wszystkich Świętych zostaną zamknięte cmentarze? Na to pytanie w Polsat News odpowiedział Jarosław Gowin.

– Zamknięcie cmentarzy 1 listopada nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja – zadeklarował wicepremier Jarosław Gowin.

Polskiemu rządowi udaje się wyprzedzić koronawirusa co najmniej o krok. Jeżeli wziąć pod uwagę z jednej strony skuteczność walki o zdrowie i życie, a z drugiej strony skuteczność walki o polską gospodarkę, utrzymanie miejsc pracy i utrzymanie polskich firm, to chyba jesteśmy na miejscu numer jeden w Europie – ocenia minister rozwoju.

Jarosław Gowin powiedział, że branża turystyczna, która ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa już otrzymała znaczącą pomoc.

– Ale mogę zapowiedzieć jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, że wkrótce do branży turystycznej trafi kolejna transza pomocowa. Nie chcę mówić o szczegółach, bo to jednak ostatecznie zależy od parlamentu – wskazał wicepremier.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *