Prezydent Duda reaguje na zarzuty dziennikarza! “To nie dziennikarstwo, to podłość”

Prezydent Duda reaguje na zarzuty dziennikarza! “To nie dziennikarstwo, to podłość”

W Internecie doszło do poważnej wymiany zdań pomiędzy dziennikarzem “Rzeczpospolitej” a prezydentem Andrzejem Dudą. Poszło o wybiórcze przytaczanie faktów przez Jacka Nizinkiewicza! “To nie dziennikarstwo, to podłość” – odparła głowa państwa.

Podczas wywiadu udzielanego”Rzeczpospolitej” minister Michał Wójcik mówił o drugiej fali epidemii.

– Wiedzieliśmy, że tak będzie. Nad pandemią nie da się w pełni zapanować. To jest zaraza – stwierdził.

Jego wypowiedź skomentował na Twitterze dziennikarz “Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

“Ciekawe, bo jeszcze w kampanii prezydenckiej PAD, PMM i minister Szumowskim mówili coś dosłownie przeciwnego” – napisał.

Prezydent odpowiedział dziennikarzowi

“Tak? A to ciekawe. Proszę zatem o uczciwy cytat. O ile pamiętam zawsze mówiłem, że sytuacja jest pod kontrolą, bo dla nikogo potrzebującego nie brakuje łóżka w szpitalu ani respiratora. Lekarze nie muszą dokonywać „selekcji” ze względu na stan zdrowia i wiek, jak było we Włoszech” –napisał prezydent Duda.

“Pan i PiS twierdziliście, że sytuacja jest pod kontrolą. Teraz przedstawiciel władz mówi, że nie da się zapanować nad pandemią. I teraz już nie zabiera Pan stanowiska ws. epidemii. Zapraszam na wywiad dla “Rzeczpospolitej”, będziemy mogli porównać stanowiska i porozmawiać o sytuacji” – odpowiedział Nizinkiewicz.

“To nie dziennikarstwo, to podłość”

“Pan manipuluje, sugerując, że sytuacja epidemiczna w czerwcu i lipcu była taka sama jak teraz. Moje ówczesne wypowiedzi w kampanii były adekwatne do tamtej sytuacji. A Pan manipuluje odnosząc je do obecnej. To nie jest dziennikarstwo, to podłość. Tu o poważne sprawy chodzi” – zauważył prezydent.

“Panie Prezydenckie, Pan się zaperzył niepotrzebnie. Powtórzę, Pan twierdził, że sytuacja jest pod kontrolą. Teraz przedstawiciel rządu mówi, że jednak nie jest w pełni pod kontrolą. On zmienił zdanie, a Pan jak rozumiem nie. Zapraszam na wywiad, gdzie zmierzymy się na argumenty” – zareagował Nizinkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *