Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Był w grupie przestępczej. Miała ona wyłudzić miliony złotych!

Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Był w grupie przestępczej. Miała ona wyłudzić miliony złotych!

Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA! Jak podaję portal wPolityce.pl  jedną z zatrzymanych dziś przez Centralne Biuro Antykorupcyjne osób jest Marek K. Czyli znany dziennikarz z telewizji TVN. Prowadzi on program o tytule „Złodzieje”…

Zatrzymanym dziennikarzem TVN-u jest Marek K., który jest  reklamowany , jako „nawrócony złodziej”. Występuje w reportażach i udziela rad, jak ustrzec się przekradzieżą samochodów. Chyba jednak zatęsknił z życiem awanturnika i zszedł ponownie na zł drogę.

Jak podaje portal wpo.lityce.pl Marek K. i kompani prowadzili swój proceder pt. „pomocna dłoń” w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Teraz delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi wspólnie z Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej śledztwo w sprawie działalności w 2020 r. zorganizowanej grupy przestępczej. Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA informuje, że czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienie spraw. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania podejrzanych, członków ich rodzin oraz siedziby firm.

Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych, które zostaną teraz przeanalizowane. Wobec sześciu zatrzymanych osób, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Jest to pierwsza realizacja w tej sprawie. Planowane są kolejne czynności – pisze na stronie CBA.

Źródło:cba.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *