Ziemkiewicz ostro o narzucaniu Polsce wzorców tolerancji! “Nie musimy robić tego, co Zachód”

Ziemkiewicz ostro o narzucaniu Polsce wzorców tolerancji! “Nie musimy robić tego, co Zachód”

Rafał Ziemkiewicz podczas konferencji “Wojna kulturowa ostro skomentował narzucanie przez Zachód – Polsce nakazów! “Nie musimy robić tego, co Zachód.”

Konferencja “Wojna kulturowa stara się odpowiedzi czy Polsce udało się przez 30 lat osiągnąć sukces. Konferencja podsumowuje dotychczasowe zmiany w Polsce na tle innych europejskich państw, a także nakreślić możliwe scenariusze zderzenia kultur w najbliższych dekadach. Czy mamy szansę uchronić się przed szkodliwymi konsekwencjami przemian kulturalnych, bazując na doświadczeniach innych? – pytają inicjatorzy wydarzenia.

Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że Polska specyfika kulturowa domaga się szczególnej ochrony w dzisiejszych czasach “wojny kulturowej”, która ma narzucić polskiemu społeczeństwu wzorce zachowania i sposób myślenia właściwy dla obywateli państw Zachodu. Ziemkiewicz wspominał przy tym o swojej ostatniej książce “Cham niezbuntowany”.

Głównym wątkiem książki jest leczenie Polaków z tego kompleksu, z tego głębokiego przekonania, które jest im wtłaczane, że, jeśli coś jest u nas inaczej niż na Zachodzie, to tylko dlatego, że my jesteśmy zacofani, że jest jedna ścieżka rozwoju, że wszystko musi być tak jak “tam”. Mało tego, to rozumowanie, które jest szalenie popularne w elitach opiniotwórczych, to rozumowanie zaczyna dostosowywać naszą przeszłość do tej jedynej możliwej linii historycznej – stwierdził publicysta.

W tym kontekście publicysta przywołał argumenty o polskich koloniach i polskiej homofobii. Ziemkiewicz stwierdził, że są one całkowicie błędne. Rzeczpospolita Obojga Narodów nie posiadała nigdy kolonii. Przedstawiciele nacji wchodzących w jej skład pełnili ważne i prestiżowe funkcje w ówczesnym aparacie państwowym (Radziwiłłowie, ród Sapiehów) w przeciwieństwie do kolonii państw Zachodu, które były eksploatowane.

Publicysta przypomniał również, że Polska byłą jedynym krajem, w którym homoseksualizm nigdy nie był karany.

– Dajemy sobie mówić coś bzdurnego (…) Kompleksy przeszłości, które leczy sobie dzisiaj Zachód, są nam narzucane w Polsce. A my, dzięki temu zmiękczamy swoją postawę: no tak musimy robić to samo, co tam. Moja najważniejsza teza: nie musimy robić tego, co Zachód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *