Ziemkiewicz ostro o zatrzymaniu przez CBA – Giertycha! “Ktoś nas robi w konia”

Ziemkiewicz ostro o zatrzymaniu przez CBA – Giertycha! “Ktoś nas robi w konia”

Przypomnijmy, że mecenas Roman Giertych został wczoraj zatrzymany przez CBA. Całą sprawę skomentował popularny publicysta.”Opozycja nauczyła się paskudnie grać na emocjach” – ocenia Rafał Ziemkiewicz.

CBA dokonało wczoraj zatrzymania biznesmena Ryszarda K. oraz mecenasa Romana Giertycha w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej. Giertych znalazł się w grupie zatrzymanych przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Dodajmy, że zatrzymanie ma związek ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Przez CBA w czwartek przeszukane zostały willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie. Akcji służb poinformowała córka mecenasa.

– Powiem szczerze, że budzi to moją podejrzliwość. Opozycja nauczyła się paskudnie grać na emocjach. Jak prezydent Gdańska mówi, że w Polsce jest jak w III Rzeszy, to mówi, że to “moja biedna stara matka…”. Jak mówi staruszka biedna, to już nam coś pika w serduszku i ciężko jest się obronić.

– Jak w TVN pokazywali protesty przeciwko ministrowi Czarnkowi, to w relacji pokazano jakiegoś niepełnosprawnego chłopca, który ma kłopoty z mówieniem i krzyczy, że w Polsce jest nazizm. I teraz o Romanie Giertychu córka rzuca “mojego tatę zatrzymano”. Zdaje się, że ktoś nas robi w konia – mówił Ziemkiewicz na antenie telewizji Republika.

Źródło: TV Republika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *