Kaczyński wszywa do członków i sympatyków PiS do obrony kościołów przed lewicą! [WIDEO]

Kaczyński wszywa do członków i sympatyków PiS do obrony kościołów przed lewicą! [WIDEO]

Jarosław Kaczyński zareagował na dzikie ataki lewicowych środowisk na pomniki i kościoły katolickie! Prezes PiS zaapelował do sympatyków PiS o obronę polskiego kościoła!

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo.

– Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Przypomnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-1997, uchwalona w 1997 r. przez parlament, w którym dużą przewagę miała lewica. Ten wyrok stał się dziś pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji – mówił wicepremier Kaczyński.

– Mamy ciężkie stadium epidemii, stan, w którym zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. Stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, uczestniczą w nich, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, dopuszczają się poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom. Mają one także inny aspekt. Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe, wydarzenie fatalne – dodał.

Polska zapewnia pełną tolerancję religijną

– Z całą pewnością depozyt moralny dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm właśnie widzimy w demonstracjach, atakach na Kościół, w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony pewnej części naszego społeczeństwa. Ponieważ w tych demonstracjach bardzo często, na wezwanie dorosłych, uczestniczą także dzieci, więc szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka – dodał Kaczyński.

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać elementy przygotowania, być może wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, doprowadzić do triumfu sił, w których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego takiego, jak dotąd go postrzegaliśmy. Narodu, który jest naszym narodem, który mamy w umysłach i sercach – powiedział, dodając, że konieczne jest wykazanie zdecydowania i odwagi.

Jak stwierdził, „tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy, sformułowane dziś w Sejmie, wśród okrzyków: Wojna!”.

– Dziś jest czas, kiedy musimy umieć powiedzieć „nie” temu, co może nas zniszczyć. To zależy od nas, od państwa, ale przede wszystkim zależy to od nas, naszej determinacji i odwagi – zakończył Kaczyński.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *