Ziemkiewicz ostro o działaniach UE względem Polski! “To jest świństwo” [WIDEO]

Ziemkiewicz ostro o działaniach UE względem Polski! “To jest świństwo” [WIDEO]

Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował kolejne ataki i próby nacisków UE na Polskę. “Jesteśmy w zupełnie innej Unii Europejskiej, niż ta, do której weszliśmy. I nie dajmy sobie wmówić, że cokolwiek w niej dostajemy za nic” – trafnie powiedział popularny publicysta.

Przypomnijmy, że podczas poniedziałkowego spotkania ambasadorów krajów unijnych doszło do zawetowania budżetu UE przez Polskę i Węgry. Miało to związek z tym, że wcześniej podjęto decyzję o powiązaniu wypłat środków unijnych z praworządnością. Oznaczałoby to nic więcej jak bat na nasz kraj, i próbę wymuszenia na naszym kraju uległości względem lewicowych pomysłów UE.

Wielu ludzi twierdzi, że dostajemy jakieś ogromne pieniądze, że zrobiono nam wielką łaskę, że ci co taką łaskę zrobili, mają prawo nami rządzić – powiedział  na swoim kanale Rafał Ziemkiewicz.

Co więcej popularny publicysta stwierdził podstawowe fakty, że wejście Polski do UE to była była dwustronna umowa. Że co prawda obiecano nam środki na rozwój, ale , z drugiej strony Polska jednak poniosła konkretne koszty!

– Musiała się otworzyć na zachodnich inwestorów, w wyniku czego wiele rodzimych firm upadło. Unijne fundusze miały być rekompensatą dla polskiego społeczeństwa -dodaje Ziemkiewicz.

– To, co robi Unia Europejska, to jest świństwo. Nie chodzi o weto. Weto to jest symbol, którym niczego nie zatrzymamy. W referendum akcesyjnym zgodziliśmy się wejść zupełnie do innej Unii. Ta, w której jesteśmy, jest czymś zupełnie innym – zauważa.

W nagraniu publicysta nawet zadaję pytanie, czy nie powinno dojść do referendum. Twierdzi on bowiem, że UE zmieniła się do tego stopnia, że polskie społeczeństwo powinno wypowiedzieć się dalej chce w niej być?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *