Jakubiak wzywa Morawieckiego by utrzymał veto mimo gróźb Niemców! “Nie dajcie się omamić. Będą teraz prosić, łkać”

Jakubiak wzywa Morawieckiego by utrzymał veto mimo gróźb Niemców! “Nie dajcie się omamić. Będą teraz prosić, łkać”

Niemiecki media grożą Polsce sankcjami za to, że wraz z Węgrami postawili veto! Marek Jakubiak ma z tego powodu mocny apel do prezydenta i premiera Polski. “Nie dajcie się omamić. Niemcy będą teraz prosić, łkać”.

Kraje UE chcą wymusić poprzez powiązanie wypłat unijnych środków z przestrzeganiem przez kraje członkowskie zasad państwa prawa uległość wobec Niemiec i Francji.  Te rozporządzenia będą decydować o ewentualnym zawieszaniu bądź odbieraniu krajom środków mają być podejmowane na wniosek Komisji Europejskiej przez Radę Unii większością kwalifikowaną.

W poniedziałek podczas spotkania ambasadorów krajów unijnych doszło do zawetowania unijnego budżetu przez Polskę i Węgry. Nasze kraje powiedziały dość naciskom UE. Wszystko przez decyzji było wprowadzenie mechanizmu powiązania wypłat funduszy unijnych z praworządnością.

Niemiecki polityk Manfred Weber, który jest szefem frakcji Europejskiej Partii Ludowej w PE, zarzucił rządom w Warszawie i Budapeszcie, że “z egoistycznych pobudek” wzięły Brukselę na zakładnika.

– Mogę tylko zaapelować do Viktora Orbana i polskiego rządu. Każdy, komu zależy na tym, by niezależność mediów i sądownictwa nie były ograniczane, nie powinien się obawiać nowego mechanizmu praworządności – powiedział europoseł.

Jakubiak apeluję! Ani kroku w tył!

Marek Jakubiak apeluję do rządu i prezydenta o utrzymanie twarde stanowiska Polski wobec działań Unii Europejskiej wystosował Marek Jakubiak. Były poseł, a obecnie prezes Federacji dla Rzeczypospolitej zapolował na własnym Twitterze.

“@MorawieckiM @AndrzejDuda Panowie nie zmieniajcie twardego kursu. Niemcy będą teraz prosić, łkać, będą powoływać się na solidarność, na potrzebę walki z wirusem itd. Nie dajcie się omamić. Tylko interesy Polskie, TYLKO !!!!!” – napisał polityk [pisownia oryginalna].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *