Czy odbędą się święta Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia mówi jak będzie!

Czy odbędą się święta Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia mówi jak będzie!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny dla Polaków czas. Czy w tym roku znowu odbędą sie normalne święta? Adam Niedzielski na łamach “Super Expressu” mówi jak powinniśmy się zachować.

– Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych – powiedział w wywiadzie dla “Super Expressu” minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w wywiadzie powiedział, że okres wakacji oraz przykład czeski szybko zdejmowanych obostrzeń “dały nam nauczkę, że zbyt szybkie “luzowanie” przekłada się na wysoką liczbę chorych”.

– Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych – powiedział minister.

– Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W Większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia” – ocenił.

Dodał, że mówienie, że nie ma ryzyka lockdownu, “nie byłoby prawdą”.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *