Patryk Jaki ostro o polskiej opozycji! “To jest w tej chwili największa tragedia Polski”

Patryk Jaki ostro o polskiej opozycji! “To jest w tej chwili największa tragedia Polski”

Trwa zmasowany atak na Polskę i Węgry, które postawiły się UE ws. powiązania budżetu z praworządnością. Jednak jak twierdzi europoseł PiS – Patryk Jaki to polska opozycji jest największym problemem. “Większym problemem niż George Soros jest postępowanie polskiej opozycji. To jest dramat” – uważa eurodeputowany PiS.

Przypomnij, że miliarder i lewicowy aktywista George Soros wezwał Unię Europejską, by nie uginała się pod sprzeciwem Polski i Węgier w kwestii powiązania budżetu UE z praworządnością.

Portal wpolityce.pl zapytał o tą kwestię Patryka Jakiego. Co ciekawe stwierdził on, że Soros nigdy nie ukrywał swoich intencji.

– Natomiast dla mnie większym problemem jest zachowanie polskiej opozycji, która w sytuacji, gdy Polsce chce się odebrać uprawnienia na lata, postępuje w taki sposób – ocenił.

– Nie ma żadnej poważnej debaty w Polsce między rządzącymi a opozycją w sytuacji tak dużej zmiany ustrojowej, w jakiej znalazło się nasze państwo. To jest w tej chwili największa tragedia Polski – dodał załamany europoseł.

Polityk uważa, że o liderach prawicy można wiele mówić, ale “oni samodzielnie widzą i potrafią narzucić tematy, potrafią rozpoznać zagrożenia”.

– Czy robią to lepiej czy gorzej jakościowo, ale potrafią to zdefiniować, ważny spór dla państwa. Natomiast za opozycję definiują to czynniki medialno-zewnętrzno-trzeciosektorowe. I to jest uważam największy problem opozycji – powiedział.

– Dzisiaj po drugiej stronie często zamiast argumentów merytorycznych, związanych z polską suwerennością, mamy takie opowieści: “A proszę panią, a oni są przeciwko Unii Europejskiej”. To jest największy dramat polskiego państwa – stwierdził Jaki.

Źródło: wpolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *