Olejnik atakuję rząd PiS! Poszło o niechęć rządzących do uległości względem UE! “Jesteśmy nieszczęsnym krajem”

Olejnik atakuję rząd PiS! Poszło o niechęć rządzących do uległości względem UE! “Jesteśmy nieszczęsnym krajem”

Dziennikarka TVN-u i Gazety Wyborczej Monika Olejnik, po raz kolejny atakuję rząd PiS-u. Dokładnie krytykuje działania polskiego rządu w kontekście negocjacji ws. mechanizmu praworządności. “Jesteśmy nieszczęsnym krajem” – pisze dziennikarka.

Przypomnijmy, że Polska i Węgry sprzeciwiły się przyjęciu rozporządzenia wiążącego fundusze unijne z praworządnością. Podczas czwartkowego szczytu przywódców państw UE nie osiągnięto porozumienia. To rozpoczyna negocjacje, które mogą potrwać nawet kilka tygodni. Po prostu rząd nie chce mieć bata finansowego, gdy UE naciska na światopoglądowe pójście daleko w lewo.

“Po co nam miliardy euro od Unii? PiS w naszym imieniu z nich zrezygnuje! Jesteśmy gotowi do poświęceń, bo jak mówi eurodeputowany Dominik Tarczyński, najważniejsze są tradycje patriotyczne […]” – pisze na Facebooku Monika Olejnik.

“Jesteśmy nieszczęsnym krajem. Okazuje się, że wstąpiliśmy do zupełnie innej Unii Europejskiej, a ta obecna chce nam odebrać suwerenność. I tylko Zjednoczona Prawica potrafi nas obronić. Premier Mateusz Morawiecki, nie wiadomo, czy bardziej szantażowany przez Brukselę, czy przez Zbigniewa Ziobro, wygłosił w Sejmie mrożące krew w żyłach przemówienie” – dodaje złośliwie.

Zaatakowała również prezesa PiS

“Praworządność jest też na ustach Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że gdybyśmy byli praworządnym krajem, to część opozycji już by siedziała. Tak krzyczał w środę w Sejmie, oczywiście bez maseczki, żebyśmy mogli zobaczyć, jaki ma wyraz twarzy. To była odpowiedź na okrzyki opozycji ‘będziesz siedział'” – napisała Olejnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *