Andrzej Sośnierz ostro o działaniach rządu. 400 zgonów dziennie to wina państwa

Andrzej Sośnierz ostro o działaniach rządu. 400 zgonów dziennie to wina państwa

Znieczuliliśmy się na wszystko, co się dzieje. Przez skuteczną propagandę, że inni też mają źle, wydaje się nam, że tak jest wszędzie – mówił Andrzej Sośnierz w rozmowie z TOK FM.

Poseł Porozumienia Jarosława Gowina kolejny raz ostro skrytykował działania ministra zdrowia i całego rządu Mateusza Morawieckiego. Zdaniem lekarza, podejmowane działania nie dają żadnych rezultatów.

Trzecia fala przebiega u nas najgorzej na świecie, przyjmujemy to ze spokojem. Przegoniliśmy Szwecję, gonimy Brazylię pod względem liczby zgonów na milion mieszkańców – podkreślił.

Zdaniem polityka, media zaprzyjaźnione z Prawem i Sprawiedliwością doprowadziły do sytuacji, w której społeczeństwo przyzwyczaiło się do dramatycznej sytuacji i uznaje, że źle jest wszędzie na świecie.

Oswoiliśmy się z dramatycznymi wynikami, które np. w czwartek mówiły o ponad 34 tysiącach zakażonych i ponad 500 zgonach – mówił.

Przyjmujemy, że tak musi być. A mogło być inaczej. Kilkadziesiąt zgonów to jest wynik osiągalny także w kraju niewyspiarskim jak Polska – dodał.

Zdaniem Andrzeja Sośnierza działania rządu powinny być skierowane na ochronę najsłabszych i wyłapywaniem prawdziwych źródeł zakażeń.

Nie przygotowaliśmy bazy laboratoryjnej – ja to powtarzam do znudzenia. Pod koniec roku przywieźliśmy duży transport wirusa z Wielkiej Brytanii, aż się prosiło, żeby całą grupę wracających do Polski na święta przetestować i nie dopuścić do tego, żeby wariantu brytyjskiego było jeszcze więcej. Dalej, testujemy tylko objawowych. No i nie powołaliśmy pełnomocnika rządu, generała do walki z epidemią – zauważył poseł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *