WHO wprost: Osoby zdrowe NIE POWINNY nosić maseczki!

WHO wprost: Osoby zdrowe NIE POWINNY nosić maseczki!

Są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody – mówił dr Mike Ryan, przedstawiciel WHO. Światowa Organizacja Zdrowia kolejny raz przypomniała swoje stanowisko ws. noszenia maseczek przez większość populacji.

Eksperci nie mają wątpliwości, że decyzje podejmowane przez rządy niektórych krajów co co najmniej irracjonalne.

Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie – są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody – stwierdza dr Ryan.

Podobne stanowisko wyraziło również Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Według tamtejszych lekarzy noszenie maseczek chirurgicznych jest jest kompletnie bezsensowne.

Jeśli jesteś zakażony, to poprzez użycie maseczki chirurgicznej możesz zmniejszyć ryzyko zainfekowania innych osób. Jednak nie ma dowodów na to, że noszenie takich maseczek przez osoby zdrowe skutecznie chroni je przed zakażeniem się koronawirusem – napisano w oświadczeniu.

Źródło: medonet.pl

2 thoughts on “WHO wprost: Osoby zdrowe NIE POWINNY nosić maseczki!

  1. Sama ta “pseudo-organizacja”, już dawno nie powinna istniec,za zamknievmcie świata i narażenia ludzi na choroby, reszta decydentów globalnych, powinna być odwołana przez swoje społeczeństwa w trybie natychmiastowym, za narażanie społeczeństwa na choroby społeczne, nadużycie zaufania i związane z tym koszty. Globalna Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *