Absurd! 8 lat więzienia za organizację wesela!

Absurd! 8 lat więzienia za organizację wesela!

Jakiś czas temu policja przerwała nielegalne wesele w Malanowie. Teraz restauracja urządziła “poprawiny”. Na wydarzeniu bawiło się 200 osób.

10 kwietnia we wsi Malanów (woj. wielkopolskie) mimo obowiązujących obostrzeń zorganizowano wesele. Teraz restauracja urządziła dla mieszkańców poprawiny. Przyjęcie odbywało się na świeżym powietrzu. Z głośników leciała muzyka, a mieszkańców częstowano żurkiem.
Większość osób miała założone maseczki. Jak informuje policja “poprawiny” przebiegły spokojnie i obyło się bez incydentów.

Według naszych szacunków na wydarzeniu zebrało się łącznie ok. 200 osób. Nasze działania skupiły się na zapewnieniu swobodnego przejazdu na drodze wojewódzkiej 470, z uwagi na wyższe niż na co dzień natężenie ruchu, dlatego też policjanci miejscowo kierowali ruchem – powiedział PAP oficer prasowy KPP w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia w Malanowie odbyło się wesele. Po godzinie 19 na sali bankietowej pojawiła się policja i sanepid. Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 81 osób. Wobec właściciela sali będzie prowadzone dochodzenie z uwagi na możliwość popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzaniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 8 lat.

One thought on “Absurd! 8 lat więzienia za organizację wesela!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *