USA grożą Rosji! Śmierć Nawalnego wywoła mocne konsekwencje

USA grożą Rosji! Śmierć Nawalnego wywoła mocne konsekwencje

Stany Zjednoczone grożą Rosji “konsekwencjami” w przypadku śmierci uwięzionego w kolonii karnej Aleksieja Nawalnego. Mimo to, że opozycjonista potrzebuje odpowiedniej opieki medycznej, władze nie pozwalają, aby zbadał go lekarz spoza kolonii karnej.

 

Przypomnijmy, że uwięziony Aleksiej Nawalny od 31 marca prowadzi strajk głodowy, domagając się odpowiedniego leczenia. Lekarze polityka twierdzą, że jeśli nie otrzyma odpowiedniej pomocy medycznej, “umrze w ciągu najbliższych kilku dni”. Władze nie pozwalają, aby zbadał go lekarz spoza kolonii karnej.

Na antenie CNN doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Bidena, Jake Sullivan zabrał głos w tej sprawie.

Poinformowaliśmy władze Rosji, że ponoszą odpowiedzialność za to, co dzieje się z panem Nawalnym, który przebywa w kolonii karnej i że zostaną one rozliczone przez społeczność międzynarodową – powiedział.

USA grożą konsekwencjami, jednak Sullivan, póki co nie chciał podawać szczegółów.

Jeśli chodzi o konkretne środki, jakie byśmy podjęli, to przyglądamy się wielu różnym kosztom, które byśmy nałożyli, ale nie zamierzam w tym momencie ich ogłaszać; jednak poinformowaliśmy, że będą konsekwencje, jeśli pan Nawalny umrze – dodał.

One thought on “USA grożą Rosji! Śmierć Nawalnego wywoła mocne konsekwencje

  1. Obecnie jazdy pretekst do podziału między narodami, ludźmi jest dobry, oby ugrać swoje. I mówienie czy ktoś przeżyje, czy nie, to tak naprawdę decydentów nie interesuje. Najważniejsze, to co mogę ugrać dla “pychy – władzy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *