Biedroń i Senyszyn w tarapatach! “Zniesławienie imienia Jana Pawła 2”

Biedroń i Senyszyn w tarapatach! “Zniesławienie imienia Jana Pawła 2”

Do sądów trafiły dwa pozwy przeciwko Joanny Senyszyn oraz Roberta Biedronia. Sprawa dotyczy wypowiedzi polityków Lewicy o Janie Pawle II.

– W ostatnich miesiącach nasiliły się znaczne ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II – przekazano podczas konferencji Ordo Iuris.

Chodzi o wypowiedzi o Janie Pawle II polityków Lewicy. W listopadzie 2020 roku podczas rozmowy z Piotrem Witwickim w programie “Gość Wydarzeń” Robert Biedroń powiedział, że “cieszyłbym się, gdyby powstał np. plac imienia ofiar Jana Pawła II, bo to ofiarom należy się zadośćuczynienie”.

– Chciałbym byśmy więcej rozmawiali o ofiarach Kościoła, to jedyna instytucja, która w sposób zorganizowany chroni pedofilów – dodał polityk.

W ubiegłym roku na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiadała się też Joanna Senyszyn.

– Dziwisz odpowiada za ukrywanie księży pedofilów w Polsce. W Watykanie kręcił pedofilskie lody za wiedzą i zgodą JPII. Za ukrywanie pedofila Degollado przekazywał mu ogromną kasę od Legionistów Chrystusa. Ponieważ i tak jest skończony, zwala się na niego także przestępstwa JPII – pisała na swoim Twitterze.

Instytut Ordo Iuris już skierował do sądów dwa pozwy przeciwko politykom.

– Jesteśmy zmuszeni uruchomić program w obronie bezkompromisowego obrońcy praw człowieka. Osoby, która przyczyniła się znacznie do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego w wielu krajach – przekazano podczas konferencji Ordo Iuris.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *