0

3 dawka trafi do kolejnej grupy osób. Rzecznik MZ podał szczegóły

Share

Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla kolejnej grupy. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zdradza szczegóły.

Przypomnijmy, że od 1 września rząd wprowadził możliwość szczepienia trzecią dawką szczepionki na Covid-19 dla osób, które mają problem z odpornością. Teraz do tych osób dołącza kolejna grupa.

Jak poinformował we wtorek, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz teraz trzecia dawka szczepionki będzie dostępna również dla personelu niemedycznego.

Mam ważny komunikat z punktu widzenia trzeciej dawki. (…) Dzisiaj pojawi się zalecenie, by trzecia dawka dotyczyła również personelu niemedycznego w szpitalach; personelu, który ma kontakt z osobami zakażonymi, bądź zakażonym materiałem genetycznym- powiedział Andrusiewicz.

Trzecią dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej pół roku od drugiej dawki preparatu na Covid-19.

Jeszcze dzisiaj powinniśmy mieć sytuację, w której, poza medykami mającymi kontakt z osobą zakażoną i materiałem zakażonym, również personel niemedyczny, który ma taki kontakt, będzie dołączony do grupy, która będzie mogła przyjmować trzecią dawkę – dodał.