0

3-latka chora na Omikron. Ministerstwo podaje objawy i stan zdrowia

Share

Dziewczynka była przetestowana z uwagi na fakt, że skarżyła się na katar, miała nudności, wymioty. 14 grudnia wykonano test, który dał wynik pozytywny – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa przyznał, że bardzo podobne objawy mają również rodzice dziewczynki, którzy są w pełni zaszczepieni.

Są w izolacji, tak jak dziewczynka. Długotrwały kontakt z dzieckiem mógł narazić ich na zakażenia. Wszystkie dzieci, z grupy przedszkolnej do której chodziła dziewczynka są w kwarantannie, z uwagi na fakt, że koronawirus pojawił się u kolegi dziewczynki. Nie mieliśmy potwierdzenia, by w tej grupie był wariant Omikron – podkreślił Andrusiewicz.

Wcześniej, pierwszy przypadek wariantu omikron odkryto u przebywającej w Polsce obywatelki Lesotho. Kobieta uczestniczyła w szczycie ONZ w Katowicach.

Pani czuje się dobrze, jest w izolacji. Nastąpiły objawy u jednej z osób, które kontaktowały się z nią bezpośrednio. Sanepid podejmuje odpowiednie działania, będzie dokonywany wymaz – przekazał rzecznik.

Źródło: Polsat News