1

3,5 miliona osób bez paszportu szczepionkowego! Utracą wynagrodzenie!

Share

Już 15 października w życie wejdzie obowiązek posiadania paszportu szczepionkowego we wszystkich miejscach pracy. Takiego dokumentu nadal nie ma około 3,5 miliona osób – pisze włoska prasa, jednocześnie przypominając, że wszystkie te osoby stracą swoje wynagrodzenie.

Obecnie we Włoszech, na mocy decyzji rządu, istnieje nakaz posiadania tzw. „Green Pass” w zamkniętych salach lokali gastronomicznych, muzeach, siłowniach, samolotach oraz pociągach. Od 15 października przepisy zostaną jeszcze bardziej zaostrzone i dotyczyć będą wszystkich miejsc zamkniętych oraz zakładów pracy.

Co warto podkreślić, rząd przygotował cały system ograniczeń i kar dla osób, które takowej przepustki nie będą posiadały. Wejście do pracy bez paszportu szczepionkowego grozić może mandat w wysokości od 600 do 1500 euro. Pracodawcy, którzy nie zdecydują się na kontrolę będą otrzymywali kary grzywny od 400 do 1000 euro.

Początkowo projekt zakładał, że osoby bez „Green Pass” będą zawieszane w wykonywaniu obowiązków służbowych. Ostatecznie z zapisu zrezygnowano, pozostawiono jednak zapis o wstrzymaniu wynagrodzenia do momentu uregulowania swojej sytuacji.

Źródło: Polsat News