1

500 zł za szczepienie! Firma chce zmotywować pracowników

Share

3000 koron, czyli około 530 zł tyle otrzyma pracownik, który zdecyduje się na zaszczepienie – informuje rzecznik spółki OKD (Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie) Nada Chattova. Program został przygotowany przy wsparciu związków zawodowych.

Chcemy zmotywować naszych pracowników do myślenia o swoim zdrowiu oraz bezpieczeństwie ich rodzin i współpracowników. Ubieganie się o dodatek motywacyjny jest całkowicie dobrowolne, a pracownicy mogą go wykorzystać na przykład na zasłużony odpoczynek, który jest nam wszystkim potrzebny w tych trudnych czasach – powiedziała prezes zarządu OKD Vanda Stańkova.

Zaszczepienie to nie tylko nagroda finansowa, ale także unikanie regularnych testów, które prowadzone były od 17 sierpnia 2020 roku. Do tej pory, jak informują przedstawicieli spółki, liczba testów przekroczyła 92 tysiące.

Środki przeznaczone na motywację załogi będą pochodzić z finansowania przewidzianego na testy. To nie tylko koszty samych testów i ich wykonania, ale także praca administracyjna wielu osób, które będą mogły wrócić do zwykłych obowiązków – podkreślił dyrektor operacyjny OKD David Hajek.