0

56 dni kwarantanny, wielokrotne testy i badania. Tak wygląda strategia „Zero COVID”

Share

28 dni kwarantanny hotelowej plus 28 dni izolacji domowej – to tylko jedna z „niespodzianek”, która czeka turystów przyjeżdżających do Chin. Tamtejsze władze postanowiły stosować wyjątkowo rygorystyczne covidowe prawo.

Przypomnijmy, od pewnego czasu chińskie władze chwalą się stosowaniem strategii „Zero COVID”, oznacza to wyjątkowo surowe przepisy i ograniczenia, nie tylko dla mieszkańców kraju, ale przede wszystkim dla przyjeżdżających cudzoziemców.

Warto wspomnieć, że władze w Pekinie od marca 2020 znacząco ograniczyli przyjazdy z wielu krajów świata. Aby móc wjechać do Chin należy uzyskać indywidualną zgodę.

Jeśli już uda się przekroczyć granicę, to na przyjezdnych czekają kolejne, dotkliwe ograniczenia. Chodzi między innymi o dwa typy kwarantanny. Ich długość zależna jest od regionu, jednak zawsze jest to początkowa izolacja w pokoju hotelowym, a następnie zamknięcie w miejscu zamieszkania.

Problem jest również z wyżywieniem w tym okresie. W niektórych regionach można zamawiać jedzenie z zewnątrz, w wielu przypadkach ograniczone jest to wyłącznie do produktów dostarczanych przez obsługę w wyznaczonych porach.

Kwarantanna i ograniczenia dotyczą Chińczyków i obcokrajowców niezależnie od faktu, czy są zaszczepieni. Pomimo, że epidemiolodzy jasno określają, iż tak długi okres izolacji nie jest potrzebny, to jednak władze twierdzą, iż zdarzały się przypadki, gdy koronawirusa wykrywano po dopiero trzech tygodniach od przyjazdu.

Źródło: Polsat News