0

A WIĘC WOJNA! Władimir Putin rozpoczął „specjalną operację” na Ukrainie!

Share

Prezydent Władimir Putin rozpoczął „specjalną operację wojskową” w celu ochrony Donbrasu – informuje telewizja Rassija24. Według dziennikarzy pierwsze ostrzały słychać w Kijowie, Charkowie i Odessie.

Republiki Ludowe Donbasu zwróciły się do Rosji o pomoc. W tym zakresie, zgodnie z art. 51, część 7 Karty Narodów Zjednoczonych, z sankcją Rady Federacji i realizacją ratyfikowanych przez Zgromadzenie Federalne porozumień o przyjaźni i wzajemnych pomoc z „DRL” i „LPR”, postanowiłem przeprowadzić specjalną operację wojskową , której celem jest ochrona osób, które przez osiem lat są ofiarami zastraszania, ludobójstwa przez reżim kijowski, i w tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i wynarodowienie Ukrainy, a także postawienie przed wymiarem sprawiedliwości tych, którzy popełnili liczne krwawe zbrodnie na ludności cywilnej, w tym obywatelom Federacji Rosyjskiej – stwierdził Putin w oficjalnym oświadczeniu.

Jednocześnie prezydent Władimir Putin zaapelował do ukraińskich żołnierzy.

Muszę zaapelować do ukraińskiego wojska, złożyliście przysięgę ludowi, a nie juntie, zachęcam do natychmiastowego złożenia broni i powrotu do domu – podkreślił.