2

Absolutne chamstwo! Niedzielski wprost: Nadmiarowe zgony to wina Polaków!

Share

To już absolutny okaz chamstwa w stosunku do obywateli. Przypomnijmy, że Polska zanotowała ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów w czasie pandemii koronawirusa. Minister zdrowia jednak nie ma sobie nic do zarzucenie, co więcej za nadmiarowe zgony obwinia stan życia Polaków! Twierdzi on, że nie dbamy o własne zdrowie.

Adam Niedzielski był gościem Polsat News, gdzie zapytano go o gigantyczną liczbę ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów w trakcie pandemii koronawirusa. Ten bezczelnie odparł, że to nie jego wina a Polaków!

 W zestawieniu z danymi z krajów, których społeczeństwa bardziej dbają o zdrowie, wynika jasno, że problemem jest styl życia Polaków. Wpływ na nasze zdrowie ma przecież tryb życia, a także dieta i nałogi – powiedział bezczelnie.

Następnie dodał, że tak duża liczba zgonów była:

Spowodowana złym stanem zdrowia Polaków, a nie ograniczoną dostępnością do pomocy lekarskiej w trakcie pandemii – powiedział.

Widać jak bezczelnie, minister zdrowia próbuje zwalić winę za nadmiarowe zgony na Polaków za fatalną politykę rządu w trakcie pandemii. Pytanie czy ludzie są tak naiwni i w to uwierzą?

Za nasze zdrowie nie odpowiada minister zdrowia, NFZ, odpowiadamy my sami – wybielał się szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski zapomniał, że przed dwa lata Polacy musieli „leczyć się” przez teleporady, a dostanie się do lekarza specjalisty wymagało wielomiesięcznego oczekiwania. Ale to oczywiście nasza winna…

 

Źródło: Polsat News