1

Adam Niedzielski zapowiada kolejny LOCKDOWN! “Ta fala będzie jeszcze gorsza”

Share

To jeszcze nie koniec pandemii koronawirusa! Przed nami kolejna fala! Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada lockdown.

 

Myśleliśmy, że pandemia koronawirusa już wygasa. Nic bardziej mylnego. Groźny wariat Delta błyskawicznie się rozprzestrzenia. Patogen wykryto już w co najmniej 74 krajach, w tym w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski już zapowiedział, że prawdopodobnie czeka na nas kolejny lockdown.

Jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia – powiedział w rozmowie z “Faktem”.

Pozostawiamy szpitale tymczasowe, w każdym województwie, a wszystkie procedury – zaczynając od dostaw tlenu, leków – mamy już opracowane i mamy też doświadczenie w ich realizacji – dodał.

O kolejnej fali pandemii koronawirusa mówił też dr Paweł Grzesiowski z Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19. Jego zdaniem ta fala będzie jeszcze gorsza od poprzedniej.

Mamy w tej chwili wyjątkowo korzystną sytuację epidemiologiczną i jeśli chcemy ją utrzymać, to obrona granic jest tutaj absolutną podstawą. (…) Ta fala będzie jeszcze gorsza niż ta ostatnia fala wiosenna – powiedział Grzesiowski.