0

Afera mailowa się rozkręca! Wyciekły wiadomości Morawieckiego i Dudy

Share
Iza Husselbank

Afera mailowa się rozkręca! Tym razem do sieci trafiły maili, które rzekomo pochodzą ze skrzynki mailowej premiera Mateusza Morawieckiego.

Kolejna odsłona afery mailowej. Serwis Poufnarozmowa.com ujawnił maili, które rzekomo miał wysyłać sam Mateusz Morawiecki 7 marca 2020 r., czyli w gorącym okresie kampanii przedwyborczej. Premier miał prosić prezesa Polskiej Agencji Prasowej o “sprytnego dziennikarza” do przeprowadzenia “pilnego wywiadu z panem prezydentem”. Wywiad z Andrzejem Dudą miał dotyczyć Funduszu Medycznego i mieć formę iście propagandową.

Narracja jest gotowa tylko trzeba ładnie to wszystko ująć i po przecinać pytaniami. Oczywiście przeprowadzić albo przeprowadzić. Pan prezydent jest panem prezydentem i nie wiem dokładnie jak to ułożymy ale generalnie chodzi mi o treść. Wzgl. jeżeli decyzja będzie taka żebym ja do prezycyzował coś to w podobnym wywiadzie można zrobić to tak że pan prezydent mówi o kilku sprawach jednocześnie – bardzo ważnych, a w tym także o tym funduszu a potem kilka godzin później jeszcze krótszy wywiadzik pięć pytań ze mną gdzie ja doprezyzował uję tylko na temat tego funduszu w duchu jak niżej – czytamy w ujawnionej wiadomości.

Adresatem maila rzekomo był prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz.

Działamy. Pytania już są gotowe, pójdą do [rzecznika prezydenta] Błażeja Spychalskiego, a ja je wysyłam właśnie do Mariusza Chłopika. Myślę, że na jutro rano — żeby nie przegrzać — rozmowa z Tobą. I to już sobie zrobimy na spokojnie – miał odpisać prezes PAP.