0

AFERA! Parafia w New Jersey ogłasza: Spowiedź TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!

Share

W jednej z amerykańskich parafii ogłoszono, że do spowiedzi przed Wielką Nocą przystąpić mogą wyłącznie osoby zaszczepione na koronkę. Ogłoszenie potem edytowano i poinformowano, że – zależnie, czy przyjęło się preparat czy nie – można skorzystać z jednej z dwóch form spowiedzi. Echa afery jednak nie milkną, zaś strona parafii zawiesza się.

Wiele osób zastanawia się, ilu odważnych kapłanów znajdzie się w naszym kraju, którzy – mimo roszczeń państwa – nie będą zamykać kościołów na Wielkanoc. Tymczasem za oceanem wierni przeżywają prawdziwy dramat. Sami kapłani wymyślają absurdalne pomysły, rodem z „Roku 1984” George’a Orwell’a.

Spowiedź jest teraz dostępna dla tych, którzy są zaszczepieni – głosił wielki nagłówek na stronie parafii Najdroższej Krwi w New Jersey. – Tylko osoby zaszczepione mogą przystąpić do sakramentu pokuty, aby chronić siebie, a co ważniejsze, chronić innych na wypadek, gdybyś był bezobjawowy i zaraźliwy – napisano na stronie churchofthepreciousblood.org.

Po kilku godzinach treść komunikatu zmieniono. W obecnej wersji poinformowano, że w konfesjonale „zapewniającym anonimowość” mogą spowiadać się osoby zaszczepione, zaś niezaszczepione w innym pomieszczeniu, twarzą w twarz z księdzem.

W Kościele w Polsce obie formy były do niedawna normalnie praktykowane. Spowiedź „twarzą w twarz” jest szczególnie popularna w młodzieżowych duszpasterstwach i nie jest niczym złym. Nie można jednak nie odnieść wrażenia, że parafia na siłę próbuje segregować ludzi na „lepszych i gorszych”, czyli tych, którzy przyjęli preparat na koronkę i tych, którzy tego nie zrobili.