0

Afera respiratorowa! Handlarz bronią NIE ŻYJE?! Nikt nie poniesie odpowiedzialności?

Share

To jedna z wielu milionowych afer rząd Prawa i Sprawiedliwości. Astronomiczna kwota 200 milionów złotych – tyle stracić miało ministerstwo zdrowia na transakcji z firmą E&K, mającej dostarczyć do polskich szpitali respiratory. Sprzętu nigdy nie przekazano.

Przypomnijmy, sprawa miała miejsce na początku „korona szaleństwa” w Polsce. Wówczas to resort zdrowia z Łukaszem Szumowskim na czele składał rządowe zamówienia opiewające na miliony złotych. Zamówione zostały m.in. bezużyteczne maseczki ochronne oraz respiratory, których brakowało w polskich szpitalach.

Firma E&K z Lublina, która miała dostarczyć 1200 respiratorów nigdy nie wywiązała się z kontraktu. Co więcej, dziennikarze dotarli do informacji, iż właściciel wcześniej nielegalnie handlował bronią.

Za właścicielem wystawiono list gończy. Poszukiwany był przez Europol. Żaden polityk odpowiedzialny za podpisanie umowy nie został jednak pociągnięty do odpowiedzialności.

Dysponujemy niepotwierdzoną informacją o śmierci Andrzeja I. Z tego względu podjęto działania służące urzędowemu stwierdzeniu tej okoliczności – mówi Karol Blajerski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialności za 200 milionową aferę nie poniesie absolutnie nikt.

 

Źródło: TVN24