4

Agencje ubezpieczeniowe: Szczepionka przeciw COVID-19 to EKSPERYMENT MEDYCZNY!

Share

Czy można ubezpieczyć się od skutków działania szczepionki przeciw COVID-19? To jedno z pytań, które zadawać mogą osoby, które w sposób racjonalny podchodzą do obecnej narracji rządu i mediów głównego nurtu. Okazuje się, że firmy ubezpieczeniowe już dawno wyraziły swoje zdanie w tym temacie.

O możliwości ubezpieczenia przeczytać możemy na portalu Rankomat.pl. W artykule Alicji Orłowskiego „Szczepienie przeciwko COVID-19 a ubezpieczenie na życie” dowiadujemy się bardzo wielu, wyjątkowo interesujących faktów, które mogą być bardzo niewygodne dla mainstreamu.

W tekście odnaleźć można między innymi konkretne fragmenty ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, które mogą odnosić się do odpowiedzi na to pytanie.

Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej – zacytowano.

Kluczową kwestią jest zatem określenie kwestii „eksperymentu medycznego”.

Preparaty służące do szczepienia przeciwko Covid-19 otrzymały warunkową rejestrację europejskiego urzędu rejestracji leków. Dzieje się tak dlatego, że podlegają wciąż trzeciej fazie badań klinicznych. Oznacza to, że ich podanie formalnie stanowi eksperyment medyczny. Na tej podstawie opiera się stanowisko towarzystw ubezpieczeniowych – stwierdza autorka tekstu.

Nic więc dziwnego, że niektóre podmioty lecznicze zabezpieczają się przed potencjalnymi roszczeniami pacjentów, którzy zgłaszają niepożądane objawy poszczepienne – dodaje.

Widać zatem doskonale, na podstawie artykułu w poważnym portalu tematycznym, iż na chwilę jego tworzenia, firmy ubezpieczające traktowały szczepionkę przeciw COVID-19 jako eksperyment medyczny.

Źródło: Rankomat.pl