4

„Akt oskarżenia Morawieckiego, Niedzielskiego, Szumowskiego et consortes”. Mecenas Jacek Wilk przedstawia stan bezprawia w Polsce [WIDEO]

Share

Wstępna systematyzacja przestępstw i zbrodni popełnianych pod pretekstem „pandemii”. Mowa mec. Jacka Wilka na posiedzeniu Norymberga 2.0 to w istocie akt oskarżenia Mateusza Morawieckiego, Adama Niedzielskiego i Łukasza Szumowskiego et consortes – napisał poseł Grzegorz Braun podsumowując drugie posiedzenie komisji Norymberga 2.0.

W trakcie posiedzenia Poselskiej Komisji Śledczej, mecenas Jacek Wilk w kilkugodzinnej przemowie, przedstawiał fakty dotyczące bezprawia panującego w Polsce od 2020 roku.

Mamy do czynienia, od marca 2020 roku, ze stanem permanentnego bezprawia. Żyjemy w państwie, które wyrzekło się niejako stosowania nawet niektórych podstawowych zasad wynikających nawet z ustawy zasadniczej – z Konstytucji. A wszystko to więzło się stąd, iż popełniono taki grzech pierworodny, można powiedzieć, właśnie przyjmując tę specustawę o specjalnych rozwiązaniach dotyczących radzenia sobie w związku z epidemią, ponieważ specustawa jest niczym innym, tylko takim czwartym, nieznanym w Konstytucji, stanem nadzwyczajnym, nieprzewidzianym przez ustawę zasadniczą – stwierdził prawnik.

Zdaniem eksperta rząd Morawieckiego przy pomocy posłów „bandy czworga” stworzył quasi stan nadzwyczajny, na którego podstawie wydawane są rozporządzenia oraz zmieniane są ustawy.

Duża większość społeczeństwa niestety przyjęła to za coś normalnego, a tymczasem normalne to nie jest, ponieważ jeżeli raz pozwolimy rządowi na to, żeby łamał prawo, powołując się na sytuację nadzwyczajną, to rząd sam będzie sobie tworzył zawsze albo bardzo często korzystał z tej możliwości, takie sytuacje nadzwyczajne właśnie po to, żeby bezkarnie łamać prawo – stwierdził.