0

Aleksandra Wojtyczka nie żyje. Przez lata była związana z TVP

Share

Nie żyje Aleksandra Wojtyczka. Przez wiele lat pracowała dla Telewizji Polskiej w Katowicach.

Aleksandra Wojtyczka przez wiele lat pracowała w dziale realizacji TVP Katowice. Wystąpiła także po drugiej stronie kamery m.in. w programie ekologicznym „Ekoagent”, gdzie promowała upcykling. Po odejściu z Telewizji Polskiej w 2015 roku podjęła pracę w Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich.

Przez pierwsze trzy miesiące trwania wojny w Ukrainie była jedną z tych osób, które regularnie prowadziły animacje dla uciekających przed wojną dzieci, które przebywały w punkcie noclegowo-wytchnieniowym na Pszczelniku – wspominają z kolei przyjaciele z Siemianowickiego Centrum Kultury.

Wojtyczka zmarła w nocy z 30 na 31 lipca po walce z ciężką chorobą. Smutne wieści przekazano na facebookowej stronie Siemianowickiego Centrum Kultury.

Trzy lata temu na tę wspaniałą rodzinę spadła inna ogromna tragedia – tragicznie zmarł ukochany mąż Oli – Piotr. Od tego czasu Ola podjęła trudną walkę o powrót do życia przynajmniej częściowo normalnego i znośnego. Za tę walkę wszyscy Ją podziwialiśmy, a także próbowaliśmy Ją wspierać, choć pewnie nie zawsze potrafiliśmy. Wiedzieliśmy też, że wraz z Piotrem – część Oli odeszła bezpowrotnie. Mimo to – nadal, wyjątkowo często, zdobywała się na uśmiech i żart. – czytamy.