0

Ambasador Rosji w Polsce wprost: Polsce zależy na PRZEDŁUŻANIU KONFLIKTU na Ukrainie

Share

Polska należy do państw, którym zależy na przedłużaniu konfliktu w Donbasie i na Ukrainie – twierdzi Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Polsce.

W rozmowie z rosyjską telewizją, ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce stwierdza, że nasz kraj należy do grupy krajów, którym zależy na przedłużaniu wojny.

Jeśli chodzi o stanowisko Polski w sprawie rozwoju sytuacji w Donbasie i na Ukrainie, to Polska, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, państwami bałtyckimi i Wielką Brytanią, należy do kategorii państw NATO i Unii Europejskiej, którym zdecydowanie zależy na przedłużaniu konfliktu – mówi Andriejew.

Państwa te gotowe są walczyć do ostatniego Ukraińca – dodaje.

Według ambasadora, rząd Mateusza Morawieckiego ma teraz plan na przejęcie dużej liczby środków finansowych przeznaczonych na odbudowę Ukrainy.

W tym przypadku rzecz idzie o to, że polskie władze i polski biznes spodziewają się otrzymać znaczną część pieniędzy, które, zgodnie z ich oczekiwaniami, zostaną przeznaczone przez Zachód na odbudowę Ukrainy – podkreśla.

Właściwie te pomysły nie są nowe. W zasadzie jest to charakterystyczny sposób myślenia naszych polskich sąsiadów: kiedy jest możliwość skorzystania ze środków, które oczywiście będą przeznaczane przede wszystkim przez bogatsze, wiodące kraje Unii Europejskiej, starają się wykorzystać tę szansę – podsumowuje.

 

Źródło: RP.pl