0

Amerykanie atakują polskie „strefy wolne od LGBT”! Stawiają nas obok Węgier, Rosji i Ugandy

Share

Do amerykańskiej Izby Reprezentantów złożono projekt ustawy, w którym wspomniana jest Polska. Projekt ten dotyczy osób LGBT.

 

Do Izby Reprezentantów trafił nowy projekt ustawy, w którym znalazły się zapisy o Polsce. Dotyczy on braku akceptacji na całym świecie osób LGBT. Projekt ten zakłada “działania prewencyjne w ramach polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych” i reagowanie na “kryminalizację, dyskryminację i przemoc wobec osób LGBTQI na arenie międzynarodowej”. Oprócz tego zatrudnienie specjalnego wysłannika, który zajmowałby się prawami osób LGBTQI.

Jako przykład braku akceptacji LGBT podano sytuacje, do których dochodziło m.in. w Rosji, Ugandzie, Nigerii, Tanzanii, Gwatemali, na Węgrzech czy w Polsce.

W maju 2020 roku węgierski parlament zagłosował za wyeliminowaniem możliwości legalnej zmiany płci przez transpłciowych i interseksualnych Węgrów w oficjalnych dokumentach. W czerwcu 2020 roku prezydent Polski zobowiązał się do zakazania “propagowania ideologii LGBT”, a prawie jedna trzecia polskich miast i gmin ogłosiła się “strefami wolnymi od LGBT” – czytamy w jednym z podpunktów.

Oprócz “stref wolnych od LGBT” wspomniano również o działaniach Ordo Iuris oraz “Karty Rodziny” podpisanej przez Andrzeja Dudę.