0

Andrzej Duda chce Unii Polsko-Ukraińskiej?! „Nie będzie granicy…, że będziemy żyli razem” [WIDEO]

Share

Ukrainy, która, mam nadzieję, będzie na dziesięciolecia, a daj Boże i na stulecia, państwem bratnim dla Rzeczypospolitej, pomiędzy którym a nami, Polską jak, mam nadzieję, proroczo powiedział Prezydent Wołodymyr Zełenski, nie będzie granicy; że tej granicy faktycznie nie będzie – stwierdził prezydent Andrzej Duda w trakcie przemówienia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Częścią obchodów na Placu Zamkowym w Warszawie było tradycyjne już wystąpienie Prezydenta RP. Andrzej Duda w swojej przemowie skupił się przede wszystkim na sytuacji międzynarodowej oraz współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą.

Wierzę w to głęboko, że damy radę. Że tak jak umieliśmy przyjąć naszych sąsiadów, tak będziemy umieli ich przechować, by – gdy wojna się zakończy – mogli wrócić do swoich domów, a my pomóc im w dziele odbudowy Ukrainy: wolnej, suwerennej, niepodległej – zapewniał.

Zaskakujące okazały się jednak słowa, które padły chwilę później. Jak się okazuje, prezydent Duda jest zwolennikiem likwidacji fizycznych granic pomiędzy Polską i Ukrainą.

Ukrainy, która – mam nadzieję – będzie na dziesięciolecia, a daj Boże i na stulecia, państwem bratnim dla Rzeczypospolitej, pomiędzy którym a nami, Polską – jak, mam nadzieję, proroczo powiedział Prezydent Wołodymyr Zełenski – nie będzie granicy; że tej granicy faktycznie nie będzie; że będziemy żyli razem na tej ziemi, odbudowując się i budując swoje wspólne szczęście i wspólną siłę, która pozwoli się oprzeć każdemu niebezpieczeństwu, a którą każdy będzie się bał w przyszłości zaatakować i będzie się bał jej zagrozić – stwierdził.