0

​Atak islamistów na hotel! Jest wielu zabitych i rannych [WIDEO]

Share

Co za tragedia. Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku terrorystycznego na hotel w stolicy Somalii Mogadiszu. Budynek został zaatakowany przez bojowników powiązanych z Al-Kaidą. Do sieci trafiły nagrania z ataku.

Jak podają lokalne media celem ataku był hotel Hayat. Radykalni islamiści z ugrupowania Asz-Szabab wdarli się do budynku z materiałami wybuchowymi, a następnie otworzyli ogień do hotelowych gości.

– Do tej pory potwierdziliśmy, że zginęło 12 osób, głównie cywilów – powiedział agencji Reuters Mohammed, jeden z miejscowych oficerów wywiadu.

– Operacja niedługo się zakończy, ale nadal trwa – dodał.

Świadkowie ataku twierdzą, że wymiana ognia, która rozpoczęła się w piątek wieczorem, miała miejsce jeszcze w sobotę rano. Duża część hotelu, który jest popularnym miejscem spotkań deputowanych i innych urzędników państwowych, została zniszczona w wyniku walk.

Na początku tego tygodnia Stany Zjednoczone ogłosiły, że ich siły zabiły 13 bojowników Asz-Szabab podczas nalotu w środkowo-południowej części kraju, gdy bojownicy islamscy atakowali siły somalijskie.

Bojownicy Asz-Szabab zostali wyparci ze stolicy w 2011 r. przez siły Unii Afrykańskiej, ale grupa nadal kontroluje obszary wiejskie i ma zdolność przeprowadzania śmiertelnych ataków na cele cywilne i wojskowe.