0

Awaria Facebooka! Wyciekły dane 1.5 miliarda użytkowników. Są na sprzedaż!

Share
Iza Husselbank

Globalna awaria Facebooka! Jak informuje rosyjska agencja TAAS, dane około 1,5 miliarda użytkowników są wystawione na sprzedaż w sieci Darknet!

W poniedziałek 4 października serwisy Facebook Instagram oraz WhatsApp przestały działać. W ciągu sześciu godzin Mark Zuckerberg stracil ponad 7 miliardów dolarów.

Eksperci cytowani przez “The Washington Post” twierdzą, że powodem awarii prawdopodobnie była błędna konfiguracja serwerów spółki, które uniemożliwiają aplikacjom komunikację z resztą internetu. Pracownicy Facebooka też zapełniają, że nie był to wyniki cyberataku.

Jak podaje privacyaffairs.com, kilka dni przed awarią użytkownik jednej z hakerskich platform stwierdził, że udało mu się zdobyć dostęp do danych około 1,5 miliarda użytkowników Facebooka. Chodzi o numerach telefonów, adresach e-mail, nazwach i lokalizacjach użytkowników. Privacy Affairs jednak uważa, że te wydarzenia nie są powiązane z poniedziałkową awarią serwisów Zuckerberga.

Nie ma to żadnego związku z globalną awarią Facebooka, do której doszło w poniedziałek 4 października 2021 roku – czytamy.