0

Bartosiak wzywa do zaangażowania Polski w wojnę! „Tak, nadszedl czas, aby wygrać…”

Share

Tak, nadszedł czas, aby wygra, odzyskać Krym i Donbas dla Ukrainy – przekonuje lider think tanku „Strategy&Future” Jacek Bartosiak. Jeden z najpopularniejszych geopolityków w Polsce nie ukrywa, iż jego zdaniem, w tym momencie, powinno dojść do bezpośredniego zaangażowania militarnego w wojnie na Ukrainie.

Twitterowy wpis Jacka Bartosiaka był odpowiedzią na wcześniejszą wypowiedź amerykańskiego generała Hodgesa. Wojskowy zasugerował, że obecna sytuacja daje możliwość nie „zakończenia” wojny, ale jej „wygrania.”

Tak, nadszedł czas, aby wygrać, odzyskać Krym i Donbas dla Ukrainy i nie dopuścić do tego, by RUS zachowała swoje oblicze i mocarstwowy status. Albo będziemy mieć kolejną wojnę po pauzie/przegrupowaniu/reformie/odpoczynku RUS. Musimy zatrzymać to błędne koło, wygrywając definitywnie teraz – napisał Jacek Bartosiak.

W podobnym tonie wypowiedziała się także przedstawicielka austriackiego think tanku AIES.

To jedyna opcja dla Europy, aby uratować europejską architekturę bezpieczeństwa na dzień dzisiejszy, w przeciwnym razie będzie musiała stawić czoła znacznie bardziej asertywnej i niestabilnej Rosji w wiecznej otchłani wojny w przyszłości – oceniła Velina Tchakarova.