0

Będą przyśpieszone wybory?! „Szukamy ludzi do kontroli wybór”

Share

Ten rząd utracił możliwość sprawowania władzy – twierdzi senator Jerzy Federowicz zapowiadając, że jego ugrupowanie przygotowuje się do wyborów parlamentarnych.

W rozmowie z Radiem Kraków senator Koalicji Obywatelskiej przyznał, że wczorajsze wyłamanie się Solidarnej Polski oraz kilku posłów PiS w głosowaniu ustawy „LexKonfident” może w konsekwencji doprowadzić do przyśpieszonych wyborów.

Poza dramatyczną sytuacją związaną z Covid nie możemy otrzymać pieniędzy z UE, bo nie realizujemy postulatów Komisji Europejskiej ws. izby dyscyplinarnej. Widać, że to się sypie. Ten rząd utracił możliwość sprawowania władzy – ocenił.

O tym, że Koalicja Obywatelska podchodzi do sprawy wyborów bardzo poważnie może świadczyć fakt, że poszukiwani są już kandydaci do tzw. „kontroli wyborów”.

Szukamy ludzi do kontroli wyborów. To dobre dla dwóch stron, żeby wybory były demokratyczne. Nie możemy tego założyć przy aferze Pegasusa, gdzie partia rządząca podsłuchuje nawet swoich własnych członków. Ta kontrola demokratyczna i zaostrzona przez mężów zaufania, to w dzisiejszej sytuacji jest dla Polski niezbędne – stwierdził.

Przypomnijmy, we wtorek Sejm zdecydował o odrzuceniu ustawy proponowanej przez PiS nazywanej potocznie „LexKonfident”. Przeciwko projektowi własnej partii zagłosowało 24 posłów, 37 wstrzymało się od głosu.