1

Będzie rozliczenie ministra Niedzielskiego?! „Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności”

Share

Minister Niedzielski tak łatwo się nie wywinie i swoimi słowami nie spowoduje, że nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – zapowiedział Witold Stoch w trakcie konferencji prasowej Konfederacji promującej projekt ustawy „Powrót do normalności”.

W trakcie przedstawiania projektu ustawy prawnik Konfederacji Witold Stoch komentował postawę ministra Adama Niedzielskiego, który zapowiedział „powolny powrót do normalności”.

Projekt jest do poparcia dla posłów PiS-u, nawet dla ministra Niedzielskiego, który śmiał dziś mówić o powrocie do normalności. Ale minister Niedzielski tak łatwo się nie wywinie i swoimi słowami nie spowoduje, że nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – podkreślił Stoch.

W projekcie Konfederacji znajdują się zapisy, które zakazują wprowadzania lockdownu poprzez ministerialne rozporządzenia. Mowa jest także o bezwzględnym zakazie dyskryminacji w życiu społecznym, publicznym czy gospodarczym ze względu na zaszczepienie bądź nie, przeciw COVID-19.

Chcemy zagwarantować prawnie, że takie pomysły nie będą nigdy więcej wprowadzane – podkreślił prawnik.

W trakcie konferencji prasowej głs zabrał także Jakub Kulesza, który podkreślał, jak fatalne skutki miały działania podejmowane przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Nasz projekt pomoże władzy powrócić do normalności. Jego celem jest zniesienie wszystkich bezprawnych obostrzeń i antynaukowych, nieskutecznych rozporządzeń, które doprowadził tysiące firm do bankructw i zapaści systemu zdrowia i 180 tys. ponadnormatywnych zgonów. Doprowadziły także do tego, że w szczytowym momencie prawie 2 miliony obywateli było ubezwłasnowolnionych w ramach kwarantann i izolacji – komentował.