0

Będzie totalny LOCKDOWN na Wielkanoc? Rząd ujawnia plany

Share

Trzecia fala pandemii koronawirusa już w Polsce. Od 15 marca województwie mazowieckim i lubuskim nastąpiły zmiany w restrykcjach. Kolejne Święta Wielkanocne spędzimy w zamknięciu? Oto plany rządu!

Jedyne, co widzimy, to obostrzenia regionalne dotyczące galerii handlowych. To, co jest brane pod uwagę, to decyzje co do innych regionów na podobnym poziomie. Większych obostrzeń niż te, które są w regionach najbardziej dotkniętych zachorowaniami, nie planujemy – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Radio ZET.

Według ekspertów szczyt trzeciej fali przypadnie na koniec marca i początek kwietnia. Jak twierdzi rząd, jedynym sposobem na ograniczenie liczby nowych zakażeń jest „ograniczenie społecznej mobilności”. Czy oznacza to, że kolejne Święta Wielkanocne spędził w zamknięciu?!

Wielkanoc będziemy musieli prawdopodobnie spędzić tak jak Boże Narodzenie, ograniczając się do kontaktu z domownikami, a nie spędzając je tak jak lubimy czy tak, jak się przyzwyczailiśmy, czyli w szerokim gronie – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.