0

Berkowicz OSTRO w Polsacie! „Czas przestać poważnie traktować obecne instytucje państwowe, obecny rząd” [WIDEO]

Share

Konrad Berkowicz był gościem w „Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii”, tam mówił na temat Odry. Poseł Konfederacji jest zdania, że sytuacja ta idealnie obrazuje stan instytucji państwowych i sposób działania rządzących. „Czas przestać poważnie traktować obecne instytucje państwowe, obecny rząd” – powiedział.

– Politycy oczywiście nie powinni dyskutować między sobą, co się stało w Odrze, bo ani się na tym nie znają ani nie od tego są. Natomiast możemy dyskutować o tym, co widać na tym przykładzie, jak w soczewce, nie pierwszy raz widać stan instytucji państwowych i sposób działania rządu – zaczął Berkowicz.

Poseł Konfederacji wymieniał jednak kompromitacje rządy dalej.

– Jeżeli w jednym dniu wiceminister mówi, że on się wykąpie w tej rzece i zaprasza tam dzieci a na drugi dzień Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, żeby się do niej nie zbliżać, no to mamy nie pierwszy raz sytuację, w której rząd, instytucje państwowe, się całkowicie kompromitują – dodał.

– Mieliśmy tak w czasie stanu epidemii, kiedy mieliśmy ciągle sprzeczne informacje, zmieniające się. Teraz mamy świeży przykład. Dwa tygodnie temu wiceminister zdrowia mówi, że czas traktować wiadomą chorobę, jak zwykłą grypę, a kilka dni wcześniej Ministerstwo Zdrowia mówi, że zakupuje właśnie kilkanaście milionów szczepionek, mimo że kilka (milionów – przyp. red.) już zutylizowało, a kilkadziesiąt milionów zalega w magazynach – mówił dalej.

– Pan Glapiński mówi wiele miesięcy, że nie będzie podwyżek stóp procentowych, ludzie, którzy jeszcze cokolwiek poważnie traktują instytucje państwowe, biorą kredyty, po czym pan Glapiński podwyższa stopy procentowe i ludzie mają problem – wyliczał Berkowicz.

– Czas przestać poważnie traktować instytucje państwowe obecne, obecny rząd i zmienić po prostu ten system a nie teraz w ogóle tracić uwagę z poważnych problemów, dyskutując o szczegółach, na których nikt z nas tutaj się dobrze nie zna – podsumował poseł Konfederacji.