2

Bez LOCKDOWNU i tylko 12 zgonów! Ten kraj uciekł od korony bo nie jest członkiem WHO

Share

Od początku pandemii koronawirusa na Tajwanie było jedynie zanotowano 1256 przypadków zakażeń. Nie było tam ani jednego dnia lockdownu.

Koronawirus rozszerzył się w katastrofalny sposób z powodu błędów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), których nigdy więcej nie można powtórzyć – czytamy we włoskim dzienniku “Corriere della Sera”

Autor przypomina o Tajwanie z 23-milionową ludnością. Od początku pandemii zanotowano tam 1256 przypadków zakażeń i tylko 12 zgonów. Co ważne, wyspa wyróżnia się też nieobecnością w strukturach WHO.

Będąc poza WHO, Tajwan miał znacznie lepszy plan walki z pandemią niż jej kraje członkowskie – zaznacza dziennik, relacjonując książkę “Mała rybka. Historia wirusa i tajemnice” Francesco Zambon.

Dziennik podkreśla, że dużą odpowiedzialność za to ponosi szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodaje, że popełnił błąd, kiedy mianował dyktatora Zimbabwe Roberta Mugabe “ambasadorem dobrej woli” i wychwalał system służby zdrowia w tym kraju, który był w stanie rozpadu.

Teraz wszystkie kraje, które mają coś do ukrycia w kwestii nieprzygotowania i zaniedbań w obliczu pandemii, dążą do tego, by w przyszłym roku wybrać obecnego szefa WHO na drugą kadencję – czytamy.