1

BEZKARNOŚĆ+ weszła tylnymi drzwiami! Adwokat nie ma wątpliwości. Korona-Urzędnicy są kompletnie bezkarni

Share

Tysiące respiratorów, które nigdy nie pojawiły się w szpitalach. Tony maseczek, które nie spełniały wymogów – to tylko część afer, które już niedługo będą wypływać na światło dzienne – mówi Joanna Wawrzyniak w rozmowie w Wolność TV.

W rozmowie z Marcinem Janem Orłowskim adwokat wskazała wyraźnie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości tworząc tzw. ustawy COVID-owe, jednocześnie zapewniał sobie bezkarność.

Pamiętam jak na początku marca pojawił się projekt ustawy […] zauważyłam, że w pierwszej ustawie COVID-owej jest przepis, który wyłącza możliwość zastosowania prawa zamówień publicznych do dostaw, usług czy robót budowlanych, które będą podejmowane w związku ze zwalczaniem epidemii – mówiła.

Co warto podkreślić ten zapis jest furtką do afer na bardzo niskich jak i wysokich szczeblach politycznych. W rozmowie wymienione zostały przykłady chociażby dostarczania środków dezynfekujących do budynków użyteczności publicznej w gminach czy też zdecydowanie większych, ewentualnych afer, chociażby jak w przypadku maseczek, które przyleciały do Polski z Chin na zamówienie Ministerstwa Zdrowia.

Tak naprawdę pod hasło zwalczania, czy zapobiegania epidemii można podpasować praktycznie każdy stan faktyczny. To są klauzule generalne, które pomieszczą bardzo różne stany faktyczne. Zatem można dokonywać wyboru wykonawcy czy usługodawcy z wolnej ręki, bez sprawdzenia czy ta osoba jest wiarygodna – podkreśliła adwokat.

https://www.youtube.com/watch?v=hMR6UDzCnjw